قالیشویی کسری

قالیشویی جنت آباد

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش

پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش

فرش‌ها یکی از تاثیرگذارترین وسایل دکوراسیون و پوشش زمین است که تاثیر زیادی در زیبایی و راحتی در خانه دارد. این فرش‌ها با تنوع در طرح و رنگ، نه تنها احساس راحتی و لذت را در فضای خانه ایجاد می‌کنند، بلکه زیبایی و الگوی آن‌ها همچنین توجه هر فرد را به خود جلب می‌کند. برای حفظ ظاهر و تاثیر زیبایی در خانه، مراقبت، نگهداری منظم و تمیزی فرش‌ها امری ضروری است.

کلیک کنید: بهترین قالیشویی جنت آباد

هر روز، با تردد ما بر روی این پوشش کف خانه و انجام فعالیت‌های گوناگون مانند خوردن، آشامیدن، بازی کودکان و فعالیت‌های هنری، این سطح زیبا ممکن است آسیب ببیند. این آسیب‌ها ممکن است شامل تغییرات فیزیکی در بافت فرش و یا لکه‌ها و کثیفی‌های ظاهری ناشی از عدم مراقبت و نگهداری مناسب باشند. در این مقاله، به بررسی آسیب‌های ظاهری ناشی از لکه جوهر بر روی فرش می‌پردازیم و روش‌های مناسب برای حذف این لکه‌ها را بررسی می‌کنیم تا این چالش نظافتی را به خوبی حل کنید.

با توجه به مایع و رنگی بودن جوهر، هرگونه ریختن آن بر روی هر سطحی، به سرعت آسیب جدی به آن قسمت وارد می‌کند و رنگش نیز بسیار قوی است که به سرعت در بافت فرش نفوذ می‌کند. این مشکل گاهی اوقات آزاردهنده به نظر می‌رسد، اما با رویکردهای صحیح و دقیق، قابل برطرف شدن است. بنابراین، پیشنهاد می‌شود تا انتهای این مقاله، همراه ما باشید و با دقت مراحل و روش‌های حل این مسئله را یاد بگیرید.

پاک کردن لکه جوهر خودکار از فرش

سرعت عمل برای پاک کردن لکه جوهر فرش

 به طور کلی، برای پاکسازی لکه‌های رنگی جوهر خودکار روی فرش، عکس‌العمل سریع و دقیق بسیار حیاتی است. این عمل به ویژه برای لکه‌های رنگی که همواره مشکل ساز بوده، اهمیت دارد. برای جلوگیری از جذب عمیق، جلوگیری از ثابت شدن لکه، جلوگیری از جذب سایر آلودگی‌ها، و حفظ زیبایی و ارزش فرش، سرعت عمل در پاکسازی لکه جوهر اساسی است. در غیر اینصورت، ممکن است با مشکلاتی مواجه شویم که از جمله جذب عمیق‌تر لکه، ثابت شدن دائمی لکه، و کاهش زیبایی و ارزش فرش است.

 

پاک کردن لکه جوهر خودکار از فرش

انتخاب مواد شوینده مناسب

برای پاکسازی لکه جوهر خودکار روی فرش، استفاده از مواد شوینده خانگی می‌تواند بسیار موثر باشد. می‌توانید یک قاشق چای‌خوری از مایع ظرفشویی را با یک فنجان آب جوشانده مخلوط کنید و با یک دستمال نرم و تمیز، محل لکه را تمیز کنید. مواد شوینده پیشنهادی شامل موارد زیر است:

 • مایع ظرفشویی: با ترکیب یک قاشق چای‌خوری از مایع ظرفشویی با یک فنجان آب جوشانده، می‌توانید لکه جوهر را پاک کنید. تا زمانی تکرار کنید که لکه از بین برود. سپس با آب بدون املاح قسمت لکه شده را شستشو و سپس خوب خشک کنید تا اثری از لکه و مواد شوینده در بافت فرش باقی نماند.
 • آب اکسیژنه و اسفنج: آب اکسیژنه یک ماده شوینده ملایمه که برای حذف لکه‌های جوهری مؤثره. با استفاده از این ماده به همراه اسفنج مرطوب، می‌توان لکه جوهر خودکار رو تمیز کرد. اگر لکه با مواد شوینده عادی پاک نشد، از اسفنج مرطوب با آب اکسیژنه استفاده کنید.
 • الکل ایزوپروپیلیک: این ماده شوینده قوی می‌تواند لکه جوهر خودکار را حل کرده و پاک کند. با استفاده از یک اسفنج و یک ظرف الکل سفید روی لکه بکشید و تکرار کنید تا با حل کردن رنگ جوهر در الکل از روی فرش این لکه پاک شود.
 • استفاده از ماست: یکی از روش‌های موثر برای حذف لکه جوهر خودکار از فرش و مبل، استفاده از ماست است.

استفاده از اسپری مو

برای حذف لکه جوهر با استفاده از اسپری مو، می‌توانید از اسپری‌های مو حاوی الکل استفاده کنید که در ترکیبات خود دارای الکل هستند. این الکل به حل شدن جوهر و از بین بردن لکه کمک می‌کند. برای بهترین نتیجه، سعی کنید اسپری مو با محتوای الکل بالا را پیدا کنید که اکثراً در مارک‌های ارزان قیمت موجود است. مراحل پاک‌کردن لکه جوهر با استفاده از اسپری مو به شرح زیر است:

 1. قسمتی که رنگی شده را روی یک حوله قرار دهید تا از برخورد و پخش شدن به سایر قسمت‌های سطح جلوگیری شود.
 2. یک حوله تمیز و خشک را نیز زیر پارچه قرار دهید تا لکه را از پایین به خود جذب کند.
 3. اسپری مو را به میزان کافی روی لکه اسپری کنید و اطمینان حاصل کنید که اسپری مو حاوی الکل است.
 4. با استفاده از حوله دیگر، لکه را کاملاً پاک کنید. این عمل باعث می‌شود جوهر به طور کامل از بین برود و رنگ لکه از سطح حذف شود.

استفاده از این روش‌های موثر و مطمئن، به شما کمک می‌کند تا لکه جوهر را به خوبی از فرش پاک کنید. حتماً پس از پاک‌کردن، لباس را مطابق توصیه‌های تولید کننده بشویید تا اطمینان حاصل شود که هیچ آثار باقی نمانده باشد.

 

سرعت عمل برای پاک کردن لکه جوهر فرش

سخن نهایی

برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش، می‌توانید از روش‌های مختلفی مانند استفاده از الکل، محلول صابونی، یا استفاده از اسپری مو استفاده کنید. هر روشی که انتخاب کنید، حتماً قبل از استفاده باید اثرات آن را بر روی فرش بررسی کنید و از تست روی قسمت کوچکی از فرش استفاده کنید.

در پایان اگر نیاز به پاکسازی تخصصی دارید می‌توانید از خدمات حرفه‌ای قالیشویی جنت آباد، استفاده کنید.

سوالات متداول

 1.  چگونه می‌توان لکه جوهر خودکار را از روی فرش پاک کرد؟
  برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش، می‌توانید از روش‌های مختلفی مانند استفاده از الکل، محلول صابونی، یا استفاده از اسپری مو استفاده کنید. ابتدا لکه را با دستمال نخی یا اسفنج نرم تمیز کرده و سپس با استفاده از یکی از روش‌های مذکور، لکه را از فرش پاک کنید.
 2. آیا استفاده از الکل برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش موثر است؟
  بله، الکل می‌تواند به عنوان یک مواد حل کننده برای جوهر خودکار عمل کند. با استفاده از دستمال یا اسفنج خیس شده با الکل، می‌توانید لکه را به آرامی پاک کنید. اما حتماً قبل از استفاده باید یک تست روی یک قسمت کوچک از فرش انجام داده و اثرات آن را بررسی کنید.
 3. آیا استفاده از اسپری مو مناسب است برای پاک کردن لکه جوهر خودکار از روی فرش؟
  بله، استفاده از اسپری مو نیز می‌تواند موثر باشد. اسپری مو حاوی الکل است که می‌تواند به ترکیبات جوهر نفوذ کرده و لکه را حذف کند. پس از اسپری کردن لکه، آن را با دستمال خشک پاک کنید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *